ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8605758
*
nr 860 5758
Spegel
Barock, Italien, höjd: 45
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2013
kl 20:35:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 13:44:13
1
3.200 kr
18/11 20:25:56
2
3.200 kr
18/11 20:26:49
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock europa italien italiensk spegel speglar sydeuropa
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 860 5758
Spegel
Barock, Italien, höjd: 45
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/11 13:44:13 | 1 | 3.200 kr |
18/11 20:25:56 | 2 | 3.200 kr |
18/11 20:26:49 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock europa italien italiensk spegel speglar sydeuropa
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27